Warsztaty na wiosnę! Nie ma brzydkich mebli, nauka cyklinowania i tapicerowane pufy.

Święta, święta, majówka i …. czas wrócić do warsztatowania! Mamy dla Was świeżutki, pachnący woskami i ciepły jak mebel po oczyszczaniu opalarką grafik na maj i czerwiec.
Zapisujcie się jak najszybciej bo tradycyjnie liczba miejsc ograniczona.

Cały czas szukamy fajnych majsterkowiczów z niebanalnymi pomysłami na warsztaty, którzy mogliby w naszej pracowni poprowadzić ciekawe warsztaty. Takie warsztaty jakich poszukujecie czyli pozwalające faktycznie sporo się nauczyć, trochę wymęczyć i koniec końców wyjść z naprawdę fajnym, indywidualnym dziełem. Tej wiosny do naszego grafiku dołączą kolejne zajęcia w takim właśnie klimacie. Na pewno będzie na nich gorąco!

Odnawialnia krzeseł cyklinami

25-26.05. 2019
czas trwania: dwa dni od 10-16
ilość miejsc: 10
cena: 490 zł
Zapisy: [email protected]

Zapraszamy na pierwszą edycję wyjątkowych warsztatów, które poprowadzi dla Małgorzata Budzich z bloga Odnawialnia. Gosia jest nie tylko autorką pięknych i niezwykle ciekawych renowacji mebli ale także ekspertką od trudnej sztuki ostrzenia cyklin, które są niezbędnie w niemal każdej renowacji.
I właśnie na poznaniu zasad używania gładzic skupią się te dwudniowe zajęcia.


Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy nauczą się czym są cykliny, jak je wybierać i dobierać w zależności od rodzaju mebla i tego jakimi powłokami jest pokryty. Nauczą się też jak poprawnie cyklinę naostrzyć. Następnie będzie dużo pracy z zastosowaniem tej nauki w praktyce. Oczyszczane będą drewniane krzesełka.
Drugiego dnia oczyszczony mebel będzie wykańczany. Poznacie techniki bejcowania, woskowania, lakierowania i olejowania. Te warsztaty skupiają się na uzyskaniu jak najbardziej naturalnego wykończenia mebla, więc ewentualne malowanie będzie tylko w ograniczonym zakresie.
Jeżeli szukacie zajęć, na których nauczycie się dużo z dziedziny tradycyjnej renowacji to jest to idealny wybór!
W cenie warsztatów jest: cyklina (tak będzie ją można ze sobą zabrać), wszystkie materiały niezbędne do wykończenia mebla, kawa, herbata i drobne przekąski (owoce, ciastka) by energia z Was nie opadła przez cały weekend.

Jeśli nie macie krzesła, a chcielibyście wziąć udział w warsztatach skontaktujcie się z Gosią. Dopłata za krzesło 50 pln.
Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.

Nie ma brzydkich mebli vol.04

29.06.2019
czas trwania: od 10 do 18.
ilość miejsc: 6

cena: 350 zł
zapisy: [email protected]


Szafka nocna po babci, stary stolik pod telewizor, krzesło ze śmietnika a może rama wyciągnięta ze strychu cudnej urody ale po przejściach? Macie takie skarby? Nie wyrzucajcie ich, nie odkładajcie na później, tylko wpadajcie na „Nie ma brzydkich mebli” by je razem z nami odnowić. To idealna okazja by i nauczyć się podstaw tradycyjnej renowacji mebli i by poznać kilka mniej standardowych technik i sztuczek. I oczywiście wyjść z pięknym indywidualnie wystylizowanym meblem.
Przebieg zajęć:

 • szkolenie z BHP
 • podstawowe metody oczyszczania starych mebli i przygotowywania ich do dalszej pracy: praca z żelem do usuwania powłok, opalarką, szlifierkami, wybór odpowiedniego papieru, skrobaków i cyklin.
 • praca nad meblem uczestnika warsztatów (UWAGA nie przeprowadzamy renowacji tapicerki, warsztaty są z odnawiania mebli drewnianych, fornirowanych i ewentualnie z MDF)
  Mebel musi być takiej wielkości i wagi byście samodzielnie byli w stanie wnieść go na 2. piętro, i przenieść przez pojedyncze drzwi. To nie tylko informacja logistyczna ale także wskazówka, co do tego, ile jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia. Meble nie mogą być z drewnojadami – bo niestety ich wytrucie zajmuje więcej niż jeden dzień i uniemożliwi pracę nad projektem. Także, zanim zdecydujecie się mebel przynieść do nas musicie się pozbyć „mieszkańców na gapę”.
 • uczestnicy mogą przejść kurs malowania szablonów, robienia przecierek i metody tzw. suchego pędzla.
 • każdy uczestnik pozna podstawy bejcowania, woskowania, politurowania i olejowania drewna.
 • zapewniamy wszystkie narzędzia, potrzebne do tego, aby mebel oczyścić oraz preparaty do ich wykończenia, ozdabiania i stylizacji (farby kredowe, woski, bejce).
 • w cenie warsztatów jest woda, kawa, herbata i soki przez czasy czas trwania wydarzenia, oraz za dopłatą w wysokości 15 zł lekki  lunch.
  Na koniec – oczywiście dla chętnych – można też zaliczyć sesję zdjęciową ze swoim dziełem 🙂

  Tapicerowana pufa do Meblovych Kreacji

30.06.2019
Czas trwania: dwie tury 10-14 i 15-19
ilość miejsc (na każdą turę): 8
Koszt warsztatów: 330 zł
Zapisy: [email protected]

Uwielbiane przez Was warsztaty prowadzone przez duet: Kasia i Dominik z Meblovych Kreacji. Po raz kolejny będzie możliwość wykonania pięknych, tapicerowanych puf. Każdy z uczestników otrzyma stelaż wraz z nóżkami na bazie którego wykona oryginalną i niepowtarzalną pufę. Do wyboru jest kilkanaście ciekawych i modnych tkanin.
Będzie można poznać kilka przydatnych technik

 • podstawy tapicerowania
 • używanie pneumatycznych takerów
 • szycie lamówki na maszynie
 • wykańczanie woskiem i farbami drewnianych nóżek.

  Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.Ale to nie wszystko co szykujemy na wiosnę! Planujemy też warsztaty wyjazdowe. O nich damy Wam znać za kilka dni.

A może Wy mielibyście ochotę u nas poprowadzić jakieś zajęcia? Dajcie nam znać!
Wasze M.

0 Udostępnij