666, no dobra 6 czadowych pomysłów na Halloween

Impreza halloweenowa jest najlepsza wtedy, gdy samemu przygotujemy do niej straszno-śmieszne ozdoby, jedzenie i kostiumy. I to wcale niemusi być ani trudne, ani męczace ani drogie. Oto kilka patentów, które (jak same sprawdziłyśmy) świetnie sprawdzą się, a które można nawet last minute wykonać!

Dajcie znać, który projekt jest Waszym faworytem. A może sami zmajstrowaliście coś znacznie ciekawszego? Podzielcie się swoimi pomysłami, chętnie pokażemy je na naszym blogu. I co więcej na autora najfajniejszego pomysłu czeka nagroda! I to nie byle jaka. Ale o tym na samym końcu wpisu….

1. Krwawe świece

majsterki-halloween2

Krwawe świece i dynie na halloweenową imprezę

To dopiero ozdoba halloweenowego stołu. Aby wykonać zakrwawione gromnice wystarczy kupić świeczki w dwóch kolorach – białym i  czerwonym. Woskiem z czerwonej świeczki ozdabiamy krawędzie białych świec, tak by imitował krople krwi. Porażający efekt murowany!

2. Wiercenie dyni

Majsterki uwielbiają elektronarzędzia, dlatego nasze zestawienie nie może się obejść bez tricku z wiertarką. Po co się męczyć nożem, skoro fantastyczne wzory w wydrążonej dyni można zwyczajnie wywiercić? Jeśli macie wiertła w różnym rozmiarze, można się pobawić i wychodzą piękne ażurowe wzory…. albo taka kocia dynia jaką Alicja zrobiła na nagraniu.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode

3. Starsznego smacznego! 

Pomysły DIY na Halloween via Pinterest

Halloweenową impreza to także obowiązko straszne jedzenie. Obgotowane jajko zgniatamy tak, by skorupka popękała i wkładamy na parę minut do wody z czerwonym barwnikiem do pisanek lub sokiem z buraków. Po chwili tak przygotowane i obrane jajo wygląda jak przekrwione białko oka.
Świetnie nam się też sprawdził Jack O’Lantern  nie bójmy się tego słowa puszczający pawia na zielono i ostro!
dynia-halloween-jedzenie
Za to dzieciaki napewno będą zachwycone tym pomysłem, czyli obrzydliwie wspaniałym galaretowatymi robalami! Pomysły DIY na Halloween via Pinterest

Najlepiej wybrać czerwony kisiel połączony z żelatyną albo galaretkę i lekko zabielić je mlekiem. Całość wlewamy „do słomek” i pozostawiamy do stężenia. Po wyciśnięciu albo rozcięciu słomek galaretowate robale można śmiało pakować do salaterki. Dzieci będą na pewno zachwycone!

4. Sztuczne rany

zrzut-ekranu-2016-10-26-o-09-49-06

Jakoś na Halloween trzeba się przebrać. Najlepiej jak najstraszniej! Rodem z horroru. A tu oczywiście najlepiej pomoże mistrzyni makijażu, czyli Red Lipstic Monster. Jak się okazuje nie tylko podpowie jak zasłonić jakieś mniej ciekawe elementy urody, ale także jak naprawdę zrobić z siebie poranionego potwora!

5. Duch z gazy 

img_8475

Tani i prosty pomysł na halloweenową ozdobę – takiego ducha z gazy, tiulu lub bandaży oraz kleju wikolowego można zrobić w kilka minut plus 12 godzin na schnięcie konstrukcji.
A jak go wykonać pokazujemy >>>> TUTAJ.

6. Dynia malowana „na gorąco”

Ozdabianie dynin na Halloween

To nasz ulubiony pomysł – jak za pomocą opalarki i kredek świecowych ozdobić dynię na Halloween pokazujemy w TUTORIALU>>> wideo na naszym blogu.

Jak widzicie wcale nie trzeba wielkich starań by wyszło coć przerażająco-cudownego. A gdy już zrobicie swoje straszne ozdoby, kostiumy i obrzydliwe przekąski podzielcie się nimi! Wrzućie na Facebooka lub tutaj w komentarzach ich zdjecie.
Do autora projektu, który nas najbardziej przestraszy/rozbawi/zaskoczy poleci super nagroda: Wiertarka udarowa model KR714CRESK od Black and Decer!
1955499_kr714cresk_1

W kuferku, ze sporą mocą i w idelanie halloweenowym kolorze czyli czarno-pomarańczowa! Nada się nie tylko do szybkiego drążenia w dyniach ale i do klasycznych remontów!

Tak więc straszcie siebie a nas zaskoczcie pomysłami (czas na zgłoszenia do 3 listopada do północy) !
Wasze M.

0 Udostępnij