Kwiecień w pracowni. Nowe terminy warsztatów

Mebelek ze śmietnika, staruszek odnaleziony na strychu, produkcyjniak z fabryki mebli Radomsko udający klasycznego Thoneta, trochę już nudny mebel z Jyska lub IKEI…To zwyczajowi bohaterowie naszych warsztatów „Nie ma brzydkich mebli”. Ale zawsze nas czymś ciekawym zaskakujecie i dlatego już nie możemy się doczekać co też przyniesiecie na kolejną edycję.

Wiosna przywitała nas lekkim spadkiem formy. Ale nic dziwnego końcówkę zimy miałyśmy naprawdę aktywną a organizmy domagają się niestety odpoczynku. Tak więc najbliższe warsztaty z cyklu „Nie ma brzydkich mebli” odbędą się dopiero w kwietniu. Do tej pory na pewno wrócą nam siły i popamiętacie nas przy oczyszczaniu mebli!


A już nie możemy się doczekać Was i Waszych mebli. Dla nas każdy jeden mebelek i jego właściciel to zawsze fascynująca możliwość puszczenia wodzów fantazji i poznawania świetnych ludzi.

Sami zobaczcie jakie świetne meble powstawały podczas poprzednich edycji warsztatów.

Tym razem na pewno też na pewno będą równie spektakularne metamorfozy!

Zasady warsztatów „Nie Ma Brzydkich Mebli”

13.04.2019 r. 

Czas trwania: od 10 do 18.
Miejsce: pracownia Majsterki na Mińskiej 65.

Przebieg zajęć:

 • szkolenie z BHP
 • podstawowe metody oczyszczania starych mebli i przygotowywania ich do dalszej pracy: praca z żelem do usuwania powłok, opalarką, szlifierkami, wybór odpowiedniego papieru, skrobaków i cyklin.
 • praca nad meblem uczestnika warsztatów (UWAGA nie przeprowadzamy renowacji tapicerki, warsztaty są z odnawiania mebli drewnianych, fornirowanych i ewentualnie z MDF)
  Mebel musi być takiej wielkości i wagi byście samodzielnie byli w stanie wnieść go na 2. piętro, i przenieść przez pojedyncze drzwi. To nie tylko informacja logistyczna ale także wskazówka, co do tego, ile jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia. Meble nie mogą być z drewnojadami – bo niestety ich wytrucie zajmuje więcej niż jeden dzień i uniemożliwi pracę nad projektem. Także, zanim zdecydujecie się mebel przynieść do nas musicie się pozbyć „mieszkańców na gapę”.
 • uczestnicy mogą przejść kurs malowania szablonów, robienia przecierek i metody tzw. suchego pędzla.
 • każdy uczestnik pozna podstawy bejcowania, woskowania, politurowania i olejowania drewna.
 • zapewniamy wszystkie narzędzia, potrzebne do tego, aby mebel oczyścić oraz preparaty do ich wykończenia, ozdabiania i stylizacji (farby kredowe, woski, bejce).
 • w cenie warsztatów jest woda, kawa, herbata i soki przez czasy czas trwania wydarzenia, oraz za dopłatą w wysokości 15 zł lekki i zdrowy lunch (do wyboru wersja z mięsem i wegetariańska) wraz z deserem i owocami.
 • Cena: 350 zł
 • Liczba miejsc: 6 

Warunkiem potwierdzającym uczestnictwo w wydarzeniu jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł do 2 dni od daty zgłoszenia. Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach póżniej niż na tydzień przed ich terminem. Numer konta i szczegóły przesyłamy e-mailowo.

UWAGA: Pierwszeństwo mają osoby z wykupionymi voucherami, a więc liczba miejsc jest ograniczona.

Chętnych prosimy o kontakt mailowy na: [email protected]

Robimy pufę z Meblove Kreacje 

14.04.2019 r. 

Kolejna edycja wypatrywanych przez Was warsztatów z robienia pięknych puf tapicerowanych z super kreatywnym duetem: Kasia i Dominik. Meblove Kreacje znowu będą dla Was miały piękne i zakskakujace tkaniny, takery pneumatyczne z powerem i świetne rady jak tapicerować. Nic dziwnego, że z ich warsztatów wyjeżdżają takie cuda!

Odbęda się dwie tury warsztatów w godzinach : 10.00- 14.00 i 15.00- 19.00
Każdy z uczestników otrzyma stelaż wraz z nóżkami na bazie którego wykona oryginalną i niepowtarzalną pufę. Do wyboru jest kilkanaście ciekawych i modnych tkanin.
Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.
Koszt warsztatów: 330 zł
Zapisy: [email protected] 

To z kim widzimy się już w środku wiosny?
Wasze M.

 

 

0 Udostępnij