Wiosenny konkurs #PokażNogi

Czasem wystarczy jeden mały chwyt, jedna zmiana, jeden trick i wszystko się odmienia. Cała zima była spędzona w spodniach, albo grubych rajtuzach i kozakach ale wystarczył pierwszy wiosenny promień słońca, by znowu wyciągnąć sukienki i krótkie buty: trampki, szpilki, baletki. Ciepłe, zimowe cholewy idą w kąt! Czas by pokazać nogi!
Może i trochę na wyrost, bo jeszcze ta pogoda wcale nie taka ciepła, jeszcze wiosna taka nie zdecydowana do końca czy już jest jej czas. Ale nie ważne! Jedno co się liczy to by coś zmienić, by pokazać sobie i światu, że my już myślami jesteśmy w tym nowym, cieplejszym, lżejszym świecie.
Podobnie jest z meblami. Można przemalowywać i przerabiać całe. Można im zmieniać kolory i kształty ale czasem wystarczy jeden mały szczegół, by mebel od razu został odświeżony. Ten szczegół to nóżki! 

Oto kilka inspiracji jak zmieniając nogi odmienić, lub wręcz stworzyć nowy mebelek.

NOWE 
Na Facebooku w grupie Uwaga, śmieciarka jedzie od kilku miesięcy tępiony jest tajemniczy „złodziej nóżek”. Tak na serio! Ludzie starają się namierzyć, kto śledzi informacje o ciekawych meblach na śmietnikach i zamiast zabierać całe mebelki i ratować je skrycie odkręca, odkleja, czy wręcz odrąbuje im nogi i tylko je zabiera. Resztę mebla zostawiając na smutny śmietnikowy los. Bo takiemu krzesełku, fotelowi czy stołowi z powyłamywanymi nogami to już znacznie trudniej znaleźć nowego właściciela.
Możemy się podśmiewać z poszukiwań złodzieja, ale rzeczywiście zdobycie nowych ale z duszą, o ciekawym designie nóżek meblowych nie jest proste. I same często szukamy mebli, głównie zwracając uwagę na nogi, które można by ponownie w innym projekcie wykorzystać.

Ostatnio jednak naszła nas faza na nogi metalowe ale w klasycznym, industrialnym stylu. Takie typu „hairpin legs”. Zaprojektowano je w latach 40, na potrzeby armii, tak więc musiały być: proste, nie drogie w wykonaniu i łatwe w montażu. I takie właśnie są: z jednego lub dwóch metalowych prentów, zgiętych i połączonych z podstawą więc wyglądają podobnie do spinacza czy wsuwki, szpilki do włosów. Stąd ich nazwa – „hairpin”. Choć od czasu ich zaprojektowania stworzono dziesiątki może i bardziej pomysłowych projektów nóżek, to stare, dobre hairpiny wciąż są w modzie.
I właśnie dzięki nim, a konkretnie dzięki modelowi o rozmiarze 71 cm z trzech stalowych prętów wykonanemu przez pracownię Roccoco powstał nasz loftowy stolik.

Collage_Fotorlogo
PRZEMALOWANE

Skarpetki – ta metoda ozdabiania mebli i zmieniania im nóżek jest modna od kilku sezonów. I musimy przyznać: sprawdza się świetnie. Odświeża mebel, nadaje mu lekkości i nowoczesności.
Takie właśnie „skarpetki” na meblowych nóżkach użytych do zrobienia literki K w napisie „Majsterki” wykonała Małgosia z Odnawialni.

k
U nas pojawiały się np. w projektach krzeseł z PRL.

krzesło jasne gotowe

ZDEKOMPLETOWANE 
Kto powiedział, że wszystkie muszą być identyczne? A gdyby każda była inna. Tak właśnie swoje upcyclingowe projekty robi japoński twórca mebli Ryo Chohashi. Charakterystyczne dla jego projektów jest łączenie w stołkach, stołach, czy komodach wielu różnych, starych, lub specjalnie postarzanych nóżek.
Upcycled-Stool-by-Ryo-Chohashi

Fajny efekt, nie? Nam podobają się też wszelkiego rodzaju meble z nogami z zaskakujących przedmiotów.
Jak choćby w kolekcji CastAway Furniture zrobionej przez Ilarię Bianchi.
Castaway-furniture-waste-recycle-3-393x300
C
zy w tym stoliku z nogą z trzonka od łopaty, zrobionego przez brytyjsko – norweski duet Amy Hunting i Oscara Naruda, czyli Hunting & Narud 

table-of-the-implements-w

Kombinujecie z nóżkami przy swoich meblach? Wymieniacie je, przemalowujecie, a może doczepiacie tam gdzie ich wcześniej nie było? Jesteśmy pewne, że tak!

Pochwalcie się koniecznie bo z okazji wiosny mamy dla was razem z Roccoco konkurs #PokażNogi.

Trzeba polubić na Facebooku profil tej świetnej pracowni, udostępnić informację o tym konkursie i  przede wszystkim w komentarzach u nas na blogu lub na Facebooku wrzucić zdjęcie swoich nogowo-meblowych działań.
A warto bo do wygrania takie piękne hairpiny w rozmiarze 43 cm od Roccoco. Takie choćby jak te użyte do zrobienia tego stolika.
stolik-z-metalowymi-nogami

Można dzięki nim zrobić fajny stolik kawowy, albo postawić na nogi komodę, albo zrobić sobie stolik pod telewizor….Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

A więc pochwalcie się swoimi dziełami!
Czas start! Wyniki ogłosimy za tydzień we wtorek!
Jeżeli chcecie nóżki kupić to zajrzyjcie do Roccoco – mają harpiny w kilku kolorach i rozmiarach.
roccoco

I skoro wiosna to czas na mini! 🙂

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
 

 

Wasze wiosenne
M.

 

 

0 Udostępnij