Zielnik z drabiny na balkon

Na zakończenie letniego sezonu „Pytania na Śniadanie” przygotowaliśmy wspólnie dla widzów niespodziankę. Postanowiłyśmy pomóc jednemu z fanów, którzy pisali do nas z majsterkowymi pytaniami i prośbami.

Majsterki u Kasi

Majsterki u Kasi

Wybrałyśmy Kasię, która od niedawna mieszka na warszawskim Wilanowie i ma typowe dla tej dzielnicy mieszkanie – piękne i nowe, ale jeszcze surowe i nie do końca urządzone.

Nowe mieszkanie Kasi

Nowe mieszkanie Kasi

W jej mieszkaniu królują szarości i biel, ściany zdobią bajeczne grafiki namalowane przez męża Kasi, artystę-amatora, całość jest urządzona ze smakiem. Ale balkon wciąż świeci pustkami.

Pusty balkon Kasi

Pusty balkon Kasi

Dlatego postanowiłyśmy ożywić to miejsce przed telewizyjnymi kamerami. Pomysł był prosty – zrobimy zielnik. Ale w mieszkaniu Kasi nie sprawdziłby się zielnik z palety, który robiłyśmy dla jednej z warszawskich kawiarni ZOBACZ PROJEKT >>>> . Chciałyśmy wykorzystać inny patent.
Tym razem postanowiłyśmy zrobić zielnik z drabiny 🙂

Robimy zielnik z drabiną

Robimy zielnik z drabiną

Drewnianą drabinę można zdobyć używaną (na to jednak tym razem nie starczyło nam czasu) postanowiłyśmy więc kupić ją po prostu w markecie budowlanym. Niestety nie jest ona tania – to wydatek rzędu 150 złotych. Ale warto bo końcowy efekt robi wrażenie.
Półki zrobiłyśmy z płyty wiórowej, która akurat zalegała w naszej piwnicy. Ale równie dobrze możecie użyć drewnianych desek, czy nawet gotowych dostępnych w marketach drewnianych półek – tylko pamiętajcie by dokładnie wymierzyć rozmiary półeczek.

Cięcie płyty

Cięcie płyty

Kasia lubi stonowane meble a więc całość zielnika pomalowałyśmy szarą farbą akrylową i zabezpieczyłyśmy matowym lakierem bezbarwnym. Półki zostały do szczebelków przykręcone w kretami a na koniec do długiego ramienia jeszcze przykręciłyśmy uroczy, biały wieszak w kształcie listka zdobyty dosłownie za kilka złotych na wyprzedaży w jednej z sieciówek.

Zielnik z drabiny także na świece

Zielnik z drabiny także na świece

W pracach oczywiście pomagała nam Kasia, która ma świetne wyczucie do kolorów i zmysł estetyczny. Zioła i kwiaty wstawiłyśmy w donice zrobione z łubianek. Pokazywałyśmy już na naszym blogu, jak zrobić takie osłonki KROK PO KROKU >>> W malowaniu pomagała nam prawie cała ekipa TVP 🙂

W malowaniu łubianek pomagała cała ekipa

W malowaniu łubianek pomagała cała ekipa

Wystarczyło już tylko postawić kwiaty, zioła i świece. Gotowy zielnik stoi już u Kasi na balkonie. Mamy nadzieję, że nowy mebel dobrze się spisuje!

Zielnik z drabiny dla Kasi

Zielnik z drabiny dla Kasi

Na wakacje znikamy z TVP2, ale nie będziemy próżnować. Zaglądajcie do naszego bloga po nowe inspiracje. Odpoczniemy, zbierzemy siły i wkrótce ruszymy do pracy!

Wasze M.

 

0 Udostępnij