Kim są Majsterki?

Majsterki, fot. Łukasz Milej

Majsterki, fot. Łukasz Milej

Adam Słodowy uczył w PRL, jak zrobić coś z niczego. Idziemy w jego ślady. Pokazujemy, że dziś majsterkować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie.

W czasach, kiedy wszystko można kupić, uczymy że samemu da się zrobić coś bardziej oryginalnego. A dzięki temu zaoszczędzić, dać przedmiotom drugie życie i otoczyć się niebanalnymi rzeczami.

Majsterkujemy, odnawiamy, malujemy, wiercimy, kleimy i wbijamy gwoździe – mówiąc krótko – udowadniamy, że kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi. ;)  Tworzymy nie tylko własne projekty, ale też weryfikujemy z pozoru proste tutoriale DIY, od których aż roi się w internecie. A wszystkie pomysły, rady i spostrzeżenia publikujemy na naszym blogu.

 • Barbara Sowa

  Choć planowała studiować na ASP to ostatecznie wybrała dziennikarstwo. Po latach pisania do papieru, przeniosła się do ery 2.0 i pracuje w portalu Dziennik.pl. Na co dzień trzyma rękę na pulsie bieżących wydarzeń, ale artystyczne ciągoty co i raz ją dopadają. Wtedy maluje na płótnie, meblach i murach. Nałogowo czyta, strzela foty i wiecznie się gubi.

 • Alicja Rzeczkowska

  W cywilu szefowa marketingu i komunikacji w Somfy firmie specjalizującej się w produkcji automatyki do rolet i markiz. Po godzinach sama zajmuje się produkcją może jeszcze nie rolet ale wszelakich innych domowych sprzętów i sprzęcików. Dodatkowo to prawdziwa mistrzyni Excela.  W wolnym czasie uwielbia zarządzać swoim własnym imperium w strategicznych grach komputerowych.

 • Sylwia Czubkowska

  Skończyła politologię w czasach gdy jeszcze premier
  nie ostrzegał, że lepiej być dobrym ślusarzem niż politologiem. Do ślusarstwa jej nie ciągnie ale za to nagle urodziło się w niej zamiłowanie do stolarstwa, które łączy z byciem dziennikarką ekonomiczną w Dzienniku Gazecie Prawnej. Do tego namiętnie piecze, czyta kryminały  i kompulsywnie ogląda amerykańskie seriale.