„Zrób to sam” w Polsce – raport

O tym, że nas fanów majsterkowania, DIY, rękodzieła czyli po prostu idei „Zrób to sam” jest coraz więcej wiedziałyśmy doskonale. W końcu nie ma dnia byście do nas nie pisali z pytaniami, nie podrzucali zdjęć kolejnych świetnych projektów, byśmy nie wpadały na kolejne super blogi pełne inspirujących prac.
Ale jak szeroki jest zasięg tego zjawiska, kto dokładnie idzie w ślady Adama Słodowego, dlaczego to robi.., mogliśmy oceniać tylko intuicyjnie. Aż do teraz.Przedstawiamy najnowszy raport pt. „Zrób to sam. Jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym?” stworzony przez Allegro i Mobile Institute, z merytorycznym wsparciem naszego bloga.

Oto najważniejsze tezy jakie z niego wynikają:

 – Kobiety! Gotujący czy nawet robiący przetwory facet wcale tak nie zaskakuje. W końcu najlepsi kucharze to podobno mężczyźni. Jednak dziewczyny zajmujące się stolarstwem, mechaniką czy spawaniem wciąż budzą emocje. Tyle, że jest ich coraz więcej!

 – 30 latkowie! To nie prawda, że majsterkowanie, gotowanie, czy szycie to hobby seniorów. Dziś to pokolenie Y sięga coraz częściej po te tradycyjne zadania i robią to z prawdziwą pasją.

 – Pracownicy korporacji! „Z Mordoru do stolarni” – właśnie pracownicy umysłowi, tzw. białe kołnierzyki coraz częściej sięgają po książki kucharskie, piły, czy narzędzia samochodowe.

 – Nowy ruch miejski! Miejskie ogrody, miejskie stolarnie, miejskie pracownie rzemieślnicze. Mieszczanie chcą pracować także fizycznie.

– Hobby, które jest inwestycją! Coraz więcej marek, produktów i sklepów zaczyna oferować narzędzia i materiały dla fanów Zrób To Sam. Nic dziwnego, to hobby wciąga i skłania do wydawania pieniędzy.

 – Zrób to Sam 2.0! Po szafiarkach i kulinarkach nadszedł czas na wnętrzarki i majsterki. W sieci jest tuz zatrzęsienie blogów i serwisów z radami w duchu DIY.

Ciekawie nie?
Więcej o tym co wynika z badania Allegro piszemy w Magazynie Allegro!

Zachęcamy do czytania! I Jak nie zgadzacie się z naszymi obserwacjami do kłótni i pokazywania innych obliczy ruchu „Zrób to sam”.

Cały zaś raport jest do pobrania TUTAJ.

Jeżeli mało Wam czytania o DIY. To pojawiły się już pierwsze teksty w oparciu o raport. Piszą o nim w InnPoland, na Forsal.pl i Gazecie Prawnej.

0 Udostępnij