Pojemnik z plastikowej butelki

1. Potrzebne materiały

Przechowywanie sypkich składników w kuchni czasem bywa kłopotliwe, a to torebka się przerwie, a to zawilgotnieje.. My mamy na to sposób! Własnoręcznie wykonane pudełko z plastikowej butelki.

Co nam będzie potrzebne:

– butelka

– nożyczki

– żelazko

– klej do klejenia na gorąco

– kilka korków po winie

– sznurek

– Kawałek filcu, kawałek tektury, i jeden krótki wkręt.

Zaczynamy od ucięcia butelki, dobierając przy tym odpowiednią dla siebie wysokość pojemnika.

2. Wycinanie podkładek pod zamknięcie

Chciałybyśmy, aby nasz pojemnik miał delikatne zamknięcie. Do jego wykonania potrzebujemy dwóch okręgów z tektury. Muszą one być mniejsze niż obwód butelki, tak żeby lekko do niego wchodziły.

3. Filc

Elementem ozdobnym naszej przykrywki jest wierzch z grubego filcu. Ten okrąg z kolei musi być ciut większy niż obwód naszej butelki.

4. Ciecie korków

Do ozdobienia naszej plastikowej butelki użyłyśmy korków po winie. Była to bardzo praktyczna decyzja. Dzięki temu pojemnik będzie wielofunkcyjny i jak nam się znudzi trzymanie w nim cukru, to w łatwy sposób zaadaptujemy go na np. „osuszacz do sztućców”. Jednym słowem wilgoć nie będzie mu straszna.

Korki wystarczyło przeciąć na pół zwykłym nożem kuchennym. Uwaga, korki są twarde także trzeba być bardzo ostrożnym przy ich krojeniu.

5. Klejenie korków

Trzeba pamiętać, że plastik ulega  dużym odkształceniom pod wpływem temperatury, dlatego  używając kleju na gorąco warto zastosować metodę mrożenia. Którą pokazywałyśmy przy okazji lampionów.

6. Zabezpieczanie brzegu butelki

Cięta butelka ma dosyć ostre, nieprzyjemne krawędzie. Dlatego, żeby je wyrównać warto użyć rozgrzanego żelazka. Nie powinno ono być zbyt gorące, ponieważ wtedy plastik będzie nam się brzydko topił. W naszym majsterkowym żelazku wystarczyło rozgrzanie do 2*. Dzięki temu zabiegowi plastikowa butelka lekko sztywnieje i jej brzeg zaokrągla się.

7. Wykończenie

Górę pojemnika chciałyśmy zrobić nieco inaczej. Do jej wykończenia użyłyśmy zwykłego parcianego sznurka. Który również mocowałyśmy za pomocą kleju na gorąco.

8. Gotowy pojemnik

Ostatnim elementem całej układanki było przymocowanie za pomocą wkrętu uchwytu do pokrywki.

A Wy macie jakieś ciekawe pomysły na przechowywanie rzeczy kuchennych?

U nas jeszcze znajdziecie pomysł na pojemnik na przyprawy z pudełka po butach i organizer z puszek

Piszcie do nas jakie są Wasze patenty na kuchenne rewolucje: [email protected]

0 Udostępnij