Świąteczne warsztaty – grafik na grudzień

Świąteczne warsztaty przed Bożym Narodzeniem z Majsterkami

Obiecywałyśmy warsztaty, a więc czas je zacząć! Nasza pracownia już niemal gotowa (tak na tip-top to jeszcze chwilka się zejdzie, ale nie ma co czekać, trzeba działać!) więc w grudniu startujemy z WARSZTATAMI ŚWIĄTECZNYMI. Choć nie ma śniegu, to jednak klimacik bożonarodzeniowy już czuć, a o odpowiedni nastrój postaramy się zadbać wspólnie! :-)

Na ten przedświąteczny czas chcemy Wam zaproponować zajęcia dla dzieciaków, które pobudzą ich wyobraźnię, zaangażują w prace związane z przygotowaniami do tych najmilszych chwil w roku. A dla zapracowanych mam i tatusiów będą chwilą wytchnienia!

Poza tym dla tych, którzy tak jak my kochają upcycling i wszelkie prace z drewnem w tym roku przygotowałyśmy warsztaty z robienia alternatywnych choinek. Nie dość że eko to jeszcze starczą na co najmniej kilka sezonów! Na prawdę warto!

Przyznamy szczerze, że walczymy jeszcze z porządnym formularzem zapisów na warsztaty… jednak czasem jest ciężko pogodzić bycie Majsterką, bizneswoman i do tego specjalistą od IT w szerokim tego słowa znaczeniu ;-) Dlatego prosimy o chwilę cierpliwości, formularz pojawi się za kilka dni. Tymczasem poniżej prezentujemy opisy i terminy zajęć, na które serdecznie zapraszamy.

Aaaa… zapomniałybyśmy dodać, że tym samym chciałybyśmy otworzyć  również cykl warsztatów „gościnnych”. Jak na Kobiecą Pracownię Rzemieślniczą przystało pierwsze zajęcia poprowadzi kobieta z krwi i kości, pedagog z wieloletnim doświadczeniem i animatorka kultury Iwona Drab. Jeżeli też masz ochotę poprowadzić jakieś warsztaty w naszej pracowni napisz koniecznie: majsterki@majsterki.pl!

Oto nasze propozycje WARSZTATÓW na grudzień:

ŚWIĄTECZNE MAJSTERKOWANIE dla dzieciaków (wiek 5-12 lat) 

2,5 godziny szaleństwa z piłowaniem, wkręcaniem, klejeniem i malowaniem tak, by każde dziecko i opiekun (bo rodziców też zachęcamy do pracy!) zrobiło niepowtarzalną ozdobę choinkową lub własnoręcznie przygotowało świąteczny upominek!

Do wyboru będzie kilka projektów, których stopień trudności będzie uzależniony od wieku i zdolności manualnych dziecka.Wspólnie postaramy się wykonać: ozdoby z korków po winie, choinkowe śnieżynki z nakrętek do śrubek, tekturowe aniołki lub bombki z plastrów drewna.
14.00- 14.20 – krótkie wprowadzenie do BHP oraz tradycyjnych zwyczajów świątecznych (skąd wzięła się choinka, bombki, wieńce). Opowiemy też krótko o upcyclingu i ekologii.
14.20 – 15.20 – pierwsza część prac
15.20- 15.40 – przerwa na drobny posiłek
15.40-16.20  – druga część prac
16.20 do ok. 16.30 – sprzątanie, wspólne zdjęcia, wydanie dyplomów dla małych Majsterkowiczek i Majsterkowiczów.

Cena: dziecko z opiekunem 50 zł, dwójka dzieci i opiekun – 75 zł, trójka dzieci i opiekun – 90 zł

Grupa: do 12 osób (dzieci)

5 i 19 grudnia, godz. 14.00- 16.30

Przykładowe prace:

Ozdoby świąteczne z brzozy

Ozdoby świąteczne z brzozy

Korkowy reniferek

Korkowy reniferek

choinka_z_drutu_korali

Choinka z biżuterii

 

OZDOBY CHOINKOWE – zajęcia dla dzieci w wieku 9-12 lat, prowadzi Iwona Drab 
Poprowadzi je specjalny gość: pedagog z wieloletnim doświadczeniem, animator kultury, była dyrektor Domu Kultury w Białobrzegach, obecnie zajmuje się dziećmi i dorosłymi z lekkim stopniem upośledzenia dla których prowadzi zajęcia kreatywne.

Pod uważnym okiem Iwony dzieciaki będą miały możliwość wykonania ozdobnych bombek – dzwoneczków ze sklejki ozdabianych różnymi metodami od malowania po decupage, papierowych aniołków oraz lampionów świątecznych. Zajęcia przeznaczone są dla starszych dzieci, które już samodzielnie pod okiem dorosłego mogą korzystać z takich narzędzi jak np. pistolety do kleju na gorąco.

Cena: jedno dziecko – 50 zł, dwójka dzieci- 75 zł, trójka dzieci- 90 zł.

Grupa – do 12 osób (dzieci)

12 oraz 13 grudnia, godz. 14.00 – 16.30

przykładowe projekty:

dzwoneczek 1

dzwoneczek  ozdobiony metodą decupage

dzwoneczek 2

dzwoneczek  z wycinanką

 

EKO-CHOINKI – warsztaty dla dorosłych
Dlaczego by w tym roku, zamiast kupować żywe drzewka, nie zrobić czegoś bardziej ekologicznego, a przy okazji naprawdę ładnego? Chodźcie i zmajstrujcie razem z nami eko-choinki: z palet, w brzozowych plastrów, z drewnianych desek, z miedzianych rurek i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy! Malowane domowymi farbami kredowymi, zabezpieczana naturalnymi bejcami, olejami i woskami. Będzie można też na drenie wypalić specjalne życzenia, a jak się szybko wyrobimy to jeszcze na pewno starczy czasu na zrobienie fajnych, klimatycznych świeczników czy bombek.

Choinki z palety

Grafik:
12.00 – 12.20 – BHP! Bo będziemy używać tych wszystkich elektro-narzędzi od pił, przez wyrzynarki, szlifierki na wiertarkach i wkrętarkach kończąc! Nie obawiajcie się: pokarzemy, pomożemy, przypilnujemy, a i tradycyjne narzędzia też mamy wiec będzie można się zdrowo zmęczyć.
12.20-14.30 – pierwsza część prac
14.30-15.00 – przerwa.

15.00 – 16.30  – druga część prac
16.30 – 17.00 – prace wykończeniowe, sprzątanie, zdjęcia, przybijanie piąteczek!

Cena od osoby: 100 zł
Grupa: do 10 osób

20 grudnia, godzina 12.00- 17.00

Wszystkie zajęcia odbywają się w Warszawie na ul. Mińskiej 65 lok. 246 II piętro. Wejście od ulicy Chodakowskiej przez parking.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wykupili wejście na warsztaty w ramach naszej zbiórki na PolakPotrafi. Dajcie znać wcześniej, który termin wam pasuje. Piszcie na majsterki@majsterki.tv.

Informacje dodatkowe: Zwyczajem majsterkowych warsztatów jest wspólny posiłek, dlatego wszystkich chętnych zachęcamy do przyniesienia ze sobą również czegoś do pochrupania. Z naszej strony gwarantujemy wodę, oraz kawę i herbatę. :-)

Zapraszamy!!! Będzie pracowicie, pomysłowo i jak zawsze u nas trochę zwariowanie :)
Zobaczcie tez jak na podobnych warsztatach pracowaliśmy i bawiliśmy się rok temu – wtedy jeszcze gościnnie w Kici Koci.

Dala tych, którzy chcieliby się z nami spotkać „na mieście” 6 grudnia prowadzimy również warsztaty w Muzeum Starej Pragi, ul. Targowa 50/52.

Wasze M.

P.S. Dla niecierpliwych… jeśli chcecie już zabukować miejsce, piszcie na majsterki@majsterki.pl