Nie ma brzydkich mebli, czyli warsztaty u Majsterek. Cena i zasady

Krzesło z IKEI, gotowa sosnowa konsola, produkcyjniak z fabryki mebli Radomsko udający klasycznego Thoneta, zwykły stolik pod telewzor z lat 60, szafeczka na wino aspirująca do bycia z Prowansji, nadgryzione zębem czasu szafki nocne z lat 50…. To bohaterowie naszych warsztatów.

Na warsztaty „Nie ma brzydkich mebli” trafiają do nas głównie meble z ostatniego półwiecza. Zniszczone (taki jeden śmietnikowy cudak właśnie nam jeszcze dosycha na pracowni), często nieudolnie odnawiane, lub po prostu wymagające odświeżenia i metamorfozy.

Meble przyjeżdżają do nas z super fajnymi, zaangażowanymi i pracowitymi warsztowiczami, w wieku od 6 do 60 lat. Z całej (na serio!) Polski. Meble i to, jak je ostatecznie wspólnie odnowimy też odzwierciedlają zróżnicowane gusty, pomysły na mieszkania, mody i to, czym chcecie się otaczać.

A dla nas każdy jeden mebelek to fascynująca możliwość puszczenia wodzów fantazji i poznawania świetnych ludzi. Z każdym staruszkiem i z każdym uczestnikiem warsztatów przybywała do nas ciekawa historia.

Sami zobaczcie kilka mebli, które wspólnie odnowiliśmy.

Zasady warsztatów „Nie Ma Brzydkich Mebli”

Czas trwania: od 10 do 18.
Miejsce: pracownia Majsterki na Mińskiej 65.

Przebieg zajęć:

  • Szkolenie z BHP
  • Podstawowe metody oczyszczania starych mebli i przygotowywania ich do dalszej pracy: praca z żelem do usuwania powłok, opalarką, szlifierkami, wybór odpowiedniego papieru, skrobaków i cyklin.
  • Praca nad meblem uczestnika warsztatów (UWAGA nie przeprowadzamy renowacji tapicerki, warsztaty są z odnawiania mebli drewnianych, fornirowanych i ewentualnie z MDF)
    Mebel musi być takiej wielkości i wagi byście samodzielnie byli w stanie wnieść go na 2. piętro, i przenieść przez pojedyncze drzwi. To nie tylko informacja logistyczna ale także wskazówka, co do tego, ile jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia. Meble nie mogą być z drewnojadami – bo niestety ich wytrucie zajmuje więcej niż jeden dzień i uniemożliwi pracę nad projektem. Także, zanim zdecydujecie się mebel przynieść do nas, musicie się pozbyć „mieszkańców na gapę”.
  • Uczestnicy mogą przejść kurs malowania szablonów, robienia przecierek i metody tzw. suchego pędzla.
  • Uczestnicy mają szansę poznać podstawy bejcowania, woskowania, politurowania i olejowania drewna.
  • Zapewniamy wszystkie narzędzia, potrzebne do tego, aby mebel oczyścić oraz preparaty do ich wykończenia, ozdabiania i stylizacji (farby kredowe, woski, bejce).
  • W cenie warsztatów jest woda, kawa, herbata i soki przez czasy czas trwania wydarzenia.
  • Cena: 350 zł
  • Liczba miejsc: 6-8 (na każdą turę warsztatów) 

Warunkiem potwierdzającym uczestnictwo w wydarzeniu jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł do 2 dni od daty zgłoszenia. Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach póżniej niż na tydzień przed ich terminem. Numer konta i szczegóły przesyłamy e-mailowo.

UWAGA: Pierwszeństwo mają osoby z wykupionymi voucherami, a więc liczba miejsc jest ograniczona.

Chętnych prosimy o kontakt mailowy na: [email protected]

Majsterki, fot. Małgorzata Ziębińska, Mustbetheplace

Już nie możemy się doczekać Was i Waszych świetnych mebli!

Wasze M.

0 Udostępnij